Pracownia monideł Ewy Martyniszyn

PDF Drukuj Email

Wykonuję monidła/portrety ślubne z jednej lub dwóch osobnych fotografii (niekoniecznie ślubnych), inne portrety, np.:właściciela z jego pupilem (pieskiem, kotkiem, itp.), cyfrowo łączę je w jedną fotografię (fotomontaż) i najważniejsze- podmalowuję ręcznie lub cyfrowo w programie graficznym, oprawiam i wysyłam kurierem. Mogę także podkolorować każdą przysłaną fotografię lub ją wykonać na Twoje zlecenie. Wystarczy, że przyślesz skany zdjęć lub zdjęcia cyfrowe drogą mailową w możliwie najlepszej jakości, a ja dokonam dalszej metamorfozy.

  • opcja 1- fotomontaż cyfrowy, wydruk na papierze fotograficznym, kolorowanie w programie graficznym, sepia, czarno-biały, wydruk, oprawa
  • opcja 2- fotomontaż cyfrowy, czarno-biała fotografia podkolorowywana ręcznie, wydruk, oprawa
  • inne- zamówienia indywidualne

Czas realizacji zamówienia wynosi 2 tygodnie.

Jeśli jesteś zainteresowana/y skontaktuj się ze mną w celu ustalenia szczegółów zamówienia.

Cena monidła:

Kolorowane ręcznie:
format 30x40 cm 1500 zł
format 40x50 cm 1700 zł
format 50x60 cm 2000 zł


Do tej ceny należy doliczyć koszty oprawy (ramy, szkła i ewentualnie passpartout) od 100 zł oraz koszty przesyłki kurierskiej.

Fotomontaż przygotowuję w oparciu o fotografię z dbałością o szczegóły, para młoda jest upiększona i jest to portret subtelny oparty w swojej koncepcji na tradycyjnej technice tworzenia monideł. Wydruk jest wykonany na wysokiej jakości papierze fotograficznym.

Przykłady wykonanych monideł:

monidlo

Monidło dopasowywałam do starej owalnej ramy dostarczonej przez klienta.

monidło

Zdjęciu nadałam kolory zachodzącego słońca zatrzymując tamtą chwilę.

monidlo

Monidło wykonałam ze zdjęcia amatorskiego dodając cały strój i bukiet kwiatów. Zostało ono podarowane Państwu Młodym w prezencie ślubnym, jednak na swoim ślubie wystąpili w innych strojach.

monidlo

W tej pracy musiałam "dokleić" nie tylko stroje ślubne i bukiet, ale także ramiona Panny Młodej. Niebiańskie tło to mój nowy wynalazek.

Otrzymałam stare monidło, zupełnie zniszczone, gdzie na papierze pozostały jedynie delikatne rysy twarzy.
Wyretuszowałam obraz i pokolorowałam go na nowo starając się utrzymać w konwencji otrzymanego oryginału.

To moja pierwsza praca konserwatorska, ale niezupełnie. Oryginał żyje swoim życiem, a na jego bazie powstało nowe monidło.

 

 

 

 

 
Copyright 2010 © Ewa Martyniszyn